Четвер, 26 червня 2014 00:00

Заморожена, Розморожена і свіжа червона ікра

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Подумайте самі. Нерест лососевих триває всього кілька місяців залежно від риби - з середини травня (нерки) по жовтень-грудень (кижуч). Свіжа червона ікра - це коли протягом всього декількох годин після вилову риби ікру відокремлюють від ястиків, обробляють, солять і розфасовують у банки.

І тут виникає відразу два логічні питання.

Який термін зберігання повинен бути у справжньої свіжої червоної ікри?

Що виробникам продавати весь рік?

Як довго зберігається свіжа ікра?

Свіжа ікра, як і малосольная риба, просто не може зберігатися довго (а вже тим більше, півроку чи рік). Так, у ній максимальну кількість вітамінів і мінеральних речовин, так, це чистий «натурпродукт», але термін зберігання такої ікри обчислюється днями! Порахуйте час на її виготовлення, доставку (з Далекого Сходу або Аляски, наприклад, до Києва), розвезення по роздрібним мережам. Ось і виходить, що якби українці їли тільки свіжу ікру, поласувати нею, вони толком і не змогли б. Адже у нас її не виробляють!

А якщо така одна-єдина в році партія не розкуплять повністю? Ви уявляєте, скільки грошей втратить на цьому виробник? А адже ікряне виробництво - це дуже серйозний бізнес, в якому крутяться чималі гроші.

Ось і намагаються виробники максимально продовжити термін зберігання цього делікатесу всіма доступними засобами. Найдешевшим з яких є використання нелюбимих нами усіма консервантів ...

Так що єдиним способом для простого українця спробувати справжньої свіжої ікри - це подружитися з ким-небудь на Далекому Сході і регулярно оплачувати вартість авіаперельоту продуктової посилки. У магазинах купити ікру без консервантів до недавніх пір було практично нереально ...

Як же виробники «розтягують» процес виготовлення ікри на цілий рік?

Дуже просто - використовують розморожену червону ікру! Суть в тому, що коли йде активний нерест, ікру заморожують прямо в ястикахі і залишають у морозильних камерах.

Протягом року такі ястикі переправляють куди-небудь ближче до споживача, щоб заощадити дорогоцінний час на транспортування. І вже на місці ястикі розморожують, витягують і засолюють розморожену червону ікру і фасують її по банках.

Природно, при такому способі приготування, ікра дещо втрачає у своєму товарному вигляді. Презентабельну зовнішність ікрі створюють за допомогою гліцерину, штучних добавок і рослинного масла.

Ось і виходить, що розморожена червона ікра з ястиків:

    а) вже не така корисна як свіжа;

    б) містить різні консерванти, що поліпшують товарний вигляд добавки.

Є ще один цікавий нюанс, про який деякі виробники чомусь замовчують. Велика частина замороженої сировини для розфасовки по банках надходить в Україну не з Далекого Сходу, а з США чи Канади.

Вже давно відомо, що ікра з Аляски не поступається Далекосхідної, а часто краще і якісніше її. Причини у високому контролі якості на заводах Аляски і новітньому обладнанні.

Як одним махом вирішити проблему з малим терміном зберігання, відсутністю шкідливих консервантів і 100% корисністю червоної ікри?

Не так давно всі ті ж всюдисущі американці запропонували революційну технологію заморозки ікри, при якій можна обійтися взагалі без консервантів і при цьому зберегти всі вітаміни і корисні речовини в цілості й схоронності. Так з'явилася на світ поки ще екзотична для нас - заморожена ікра або ікра шокової заморозки.

До речі, при звичайній заморожуванню вітаміни В9, В3, В5 і Е руйнуються повністю, так як мікроскопічні кристалики льоду ушкоджують клітинні мембрани. А ось «шокова» заморозка з цим недоліком успішно впоралася.

Така ікра вже залучена з ястиків, відсортована, підсолена і тільки після цього заморожена методом шокової заморозки. Після розморожування цю ікру відразу можна подавати на стіл.

Заморожена ікра може зберігатися до двох років у спеціальних харчових контейнерах при -18, без шкоди якості та харчової цінності продукту.

У домашніх умовах зберігати заморожену ікру можна в звичайній морозильній камері. У «крижаному» стані така ікра має помаранчевий колір, а після розморожування темніє і стає червоною.

До речі, ще один плюс замороженої ікри полягає в тому, що від неї можна час від часу «відпилювати» по шматочку, а решту частини зберігати в закритій ємності в морозильній камері.

Тільки майте на увазі, що кожен раз розрізаючи ікру, Ви ушкоджуєте ікринки і з'являється непотрібна рідина. Так що кількість відрізаних шматків намагайтеся все-таки обмежувати.

Купуючи ікру, пам'ятайте, що чудес не буває. Або в швидкопсуючийся продукт необхідно додати консервант, або піддати шокового заморожування. Інших варіантів не існує.