Четвер, 26 червня 2014 00:00

Сорти червоної ікри

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

 

Причому, за своїми смаковими якостями червона ікра другого сорту нічим не гірше першого. Навіщо ж тоді ділити сорти ікри на «кращий» та «гірший»?

Давайте розберемося, чим же відрізняється між собою ікра різних сортів.

Перший сорт ікри

Червона ікра першого сорту завжди одного й того ж виду риби. Мається на увазі, що ікра кети в цьому випадку ніколи не буде перемішуватися в одній банці з ікрою горбуші.

Всі ікринки обов'язково повинні бути приблизно одного розміру і кольору, без ушкоджень, плівок і згустків крові. Невелике виключення припустиме лише для ікри кіжуча і нерки - ікринки цих риб в одній банці можуть трохи відрізнятися між собою за кольором.

Ікринки першого сорту завжди пружні, легко «відлипають» один від одного, з сухою або ледь-ледь вологою поверхнею. Відсоток солі в червоній ікрі першого гатунку повинен знаходитися в межах 4-6% від ваги самої ікри.

Другий сорт ікри

У цьому випадку вже допускається змішання в одній банці ікри декількох видів риб.

У такій ікрі можуть попадатися лопнті зернятка, трохи рідини на дні. Крім того, за кольором ікринки в одній банці можуть відрізнятися.

Ікринки другого сорту не такі пружні і сухі як першого. Може спостерігатися в'язкість ікряної маси - для червоної ікри другого сорту це цілком допустимо. Ікра № 2 більш солона. Відсоток солі становить від чотирьох до семи відсотків від ваги ікри.

Для обох сортів вимоги до смаку і запаху однакові: легкий приємний запах моря, припустимо ледь помітний присмак гостроти і гіркоти (особливо, для нерки).

Для простого покупця червона ікра першого і другого сорту відрізняється лише візуально. Для оформлення святкового столу «пристойніше» виглядає, звичайно, сорт № 1.

Однак на практиці, не так-то й легко купити в роздробі червону ікру вищої якості.

Практично на всіх банках з ікрою красується гордий напис: «Перший сорт». Однак експерти з упевненістю стверджують, що ікру в 8 з 10 банок можна сміливо віднести до другого сорту: або за смаком, або по консистенції, або за зовнішнім виглядом.

Деякі виробники примудряються грубо порушувати існуючі правила оформлення упаковки - на банці взагалі не вказано, ікра якого сорту знаходиться всередині.

До речі, багато російських виробники не дотримуються загальноприйнятого ГОСТу, а керуються власними технічними умовами (ТУ). Як не дивно, по результатом численних незалежних експертиз, продукції ТУ частіше виявлялася відповідної якості, ніж виготовлена ​​відповідно за ГОСТом.

Для ікри з Аляски, існує своя система сортів - причому у кожного заводу-виробника свое маркування та визначення сорту ікри. Це може бути числове, буквене або навіть кольорове позначення. Неодноразово, порівнюючи ікру різних виробників, ми переконувалися, що єдиного стандарту не спостерігається і ікра першого сорту одного заводу відповідає ікрі другого сорту іншого заводу.

Наприклад: для ікри ТМ ICICLE, перший сорт не має позначення, а другий маркується символом «А». А ось ікра ТМ Copper River першого сорту маркується літерою «А». Компанія PeterPan Seafoods розробила свою, відмінну від інших, систему градації сортів ікри. Маркуються вони колірними позначеннями. Детальніше про маркування ікри Пітер Пен можна почитати тут >>>. Про маркування ікри ТМ Айсікл - тут >>>

Спільні риси червоної ікри першого сорту - мала кількість солі, зернистість, відсутність рідини після розморожування.